“E kam bërë brumin dhe e kam lënë të marinohet në mënyrë që të gjithë përbërësit të lëshojnë e marrin nga shija e njëritjetrit. E punojme brumin shume mire me dore dhe shtojme qumesht aq sa brumi te rezultoje si ai i byrekut. Gatuaj shpejt dhe shendetshem. E punojme derisa brumi te shtrohet, e ndjame me ne kulace te vogla, e leme te pushoje dhe pastaj me ate te petesit i hapim petet nje ose 2-3 bashke. E heqim, i hedhim. Me govate, nxirret dhe vaji i ullirit, i këmbës. Petët e byrekut bëhen më të trasha se sa petët e bakllavasë, prandaj nuk do të jenë gati transparente. Brumin e përgatitur e ndajmë në copa të vogla në mënyrë që të përgatisim petët e byrekut. Nëse ndonjëherë keni menduar ta realizoni vetë në shtëpi, është më e thjeshtë seç e keni imagjinuar, në këtë mënyrë do të dini se çfarë hani dhe do ta shijoni akoma më shumë!. Për përgatitjen e kompekajit peta e poshtme dhe e sipërme mund të bëhet dhe nga petët e zakonshme të byrekut. 1 filzhan kafeje , vere te kuqe. Ndërmjet petëve të laknorit fshihej nji koron sermi, i mbështjellë me nji shuk brumi. Lemë brumin të vijë në enën të mbuluar me pecetë, derisa të dyfishohet volumi i tij. 1 filxhan çaji vaj ulliri. Vendoset në tavolinën e lyer me nisështë dhe hapen petët. Alternativat janë të larmishme: byrek me spinaq, qepë e domate, fasule, gjizë, djathtë, presh, apo qumësht. Ja më poshtë keni të gjithë hapat që duhet të ndiqni për përgatitjen e këtij byreku të mrekullueshëm. Brumi nuk duhet te ziehet as i forte por edhe as i bute shume. Kripe,Sode buke( jo maja) dhe punoje brumin shume. Kulaci tipik shqiptar behet keshtu: Ne nje ene hidh miell. Bejme nje brume me te bute se te byrekut dhe e leme te vije. Pergatitja: Vendosim grurin ne uje para dy orve , para se te bejme dredhanikun. Gjatë kësaj kohe brumi është gati për t'u punuar. Shtrohen petë të pjekura 2 e nga 2, shtresë fasule, dhe përsëri petë. Personal Blog. Byreku bëhet me 3 ose 4 shtresa e më tepër. Tavën e pjekjes e lyejmë me vaj dhe më pas fillojmë të hapim petët. Përgatitja e byrekut. Serviret mirë me çaj, kastravec, domate dhe djathë. Pasi të piqet byreku, do t’i fus në furrë që të jenë të ngrohta e të mos thahen. Hapet me petës në trashësi një gisht dhe pritet në format e dëshiruara (forma që kisha unë në shtëpi ishte më e vogël sesa ajo e petullave në Qeparo, kështu kisha jusifikimin që të haja më shumë sesa dyfishin). 4-5 lugë vaj ulliri. Kur të përdoret: i njohur si miell i bardhë, ky lloj mielli mund të përdoret për të gjitha nevojat e gatimit. Një recetë e veçantë, shumë e shijshme që mbush gjithë shtëpinë me aromë fantastike dhe bashkon gjithë familjen drejt tryezës me nepsin e oreksin për ta konsumuar sa më parë. Vendoset në tavolinën e lyer me nisështë dhe hapen petët. Të gjitha kanë veçantinë e tyre dhe të gjithë byrekët janë super të shijshëm. Pastaj merret nga brumi pak masë pjesë - pjesë, i jepet formë cilindrike, pritet 3 - 4, u jepet në fillim formë e rrumbullakët, sa një kokërr arrë mesatare. Ka shume menyra per ta pergatitur byrekun. hapet brumi me trashesi 0. Pergatitja e brumit I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe fillojme e gatuajme. Kripe,Sode buke( jo maja) dhe punoje brumin shume. Lëngu i një kokrre limoni. Më pas hapim një me trashë si 0,5 cm dhe e presim në katrorë. Nëse dëshironi për më shumë shije gjizës mund t'i shtoni edhe pak majdanoz të grirë hollë. Kripe,Sode buke( jo maja) dhe punoje brumin shume. Biskota festive si të gjyshes Përbërësit: 200 gr rikota 100 gr gjalp 1 pako sheqer vanilje 1 vezë 300 gr miell 1 lugë kafe pluhur pjekës 100 gr sheqer (kokërr imët) Përgatitja: Vendosim në një miks…. Si te pergatisim Brumin e Byrekut --- Hollohet kollaj dhe elastik - Duration: 4:40. Easily share your publications and get them in front of Issuu's. Përgatitja e Byrekut. Per te pergatitur byrek me mish te grire ne menyre shume te shpejte mjafton qe peten ose petet e byrekut ta blini te gateshme. Pasi të piqet byreku, do t’i fus në furrë që të jenë të ngrohta e të mos thahen. Si te pregatisim brum byreku - How to make pie dough Receta Gatimi Nga Lida - Cook With Lida. Sekreti i Brumit të #Byrekut #Börek #kneading Receta : Shqip / English 1. 2 gota uji me miell 200 gr uje 1 kokerr veze krip pak vaj. Më pas hedhim vajin në një tigan të madh. Ngjyra, shija, aroma e këtij byreku janë fantastike. Do ishte e kote te shkruaja per pete, pasi mund ta kuptosh se si behet brumi, por duhet te shohesh te pakten njehere se si hapen petet, dhe po nuk e pe, nuk e meson. Në tepsinë e lyer me vaj ulliri, shtrojmë tre petat e para të cilat, një e nga një i lyejmë përmes një furçe kuzhine me beshamel dhe i spërkasim me disa pika gjalpë të shkrirë ose vaj ulliri. Ndërmjet petëve të laknorit fshihej nji koron sermi, i mbështjellë me nji shuk brumi. 100 gr Labot. Brumi i petullave duhet të jetë pak më i qullët se brumi i picës ose byrekut. Përbërësit: 700 gr miell 4 lugë vaj 350 ml ujë i vakët 100 ml vaj kripë Mbushja me patate: 1. Brumi i holluar paloset në katërsh dhe prapë rritet në katrorë,në diametër 10 centimetra. Si pergatitet brumi per petet e byrekut (me kerkese te Anisa Leo) Perberesit per brumin per nje byrek mesatar 2 gota uji me miell 200 gr uje 1 kokerr veze krip pak vaj Pergatitja e brumit I. 100 gr Lëpjetë. Mbi të hedhim kripën, sodën e bukës në të gjithë masën dhe në mes shtojmë kos (jo dhallë), mjaftueshëm sa për të zënë një brumë të butë, si brumi i byrekut. 1 domate e madhe e grirë në rende. TEKNOLOGJI USHQIMORE. Pasi hapim petën e poshtme e shtrojmë në tepsi, të cilën e kemi lyer me disa pika vaj ulliri, shtrojmë petën tjetër, e spërkasim me disa pika vaj ulliri dhe vijojmë kështu derisa të kemi shtruar petën e katërt. Mandej zejshim fill me hangër. Pergatitja e brumit I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe fillojme e gatuajme. Rosnica të gatshme tregton edhe biznesi "Trahana Lunxhëria". Përgatitja e Byrekut. org ju sugjeron të ndani brumin në 10 toptha të vegjël. Hedhim miell në tepsi. Zgjedhim nje tenxhere te thelle,mbushim fundin e saj me uje te ngrohte,shkrijme ne te majane dhe me pas,bashkojme miellin te perzier me kripen dhe fillojme perzierjen derisa te perfitojme nje brume te bute dhe pa kotka,brumi duhet te jete elastik,por me i bute se i byrekut. Këtë herë receta e byrekut vjen paksa ndryshe sepse baza është patatja dhe ka një shije vërtet të mrekullueshme, veçanërisht për amvisat të cilat janë eksperte në përgatitjen e byrekëve. Sitim miellin ne nje tepse. Ti e harrove,bâja brum Dules se ky âsht brúmi i shënetit. Brumin e përgatitur e ndajmë në copa të vogla në mënyrë që të përgatisim petët e byrekut. Piqeni në furrën e nxehur që më parë për 30 deri në 35 minuta, ose derisa brumi të marrë ngjyrë kafe të artë dhe mbushja të nxjerrë flluska. Po, ju mund të piqni gjevrek në shtëpitë tuaja, më lehtë se sa mendoni. Personal Blog. 100 gr Lëpjetë. Marrim sferën e parë, i hedhim pak vaj ulliri dhe e hapim në formë drejtkëndore. Kompekaji i pjekur pritet ne copa, ftohet dhe mbi te hidhet shurup i nxehte. Si pergatitet brumi per petet e byrekut (me kerkese te Florenzes) Perberesit per brumin per nje byrek mesatar 2 gota uji me miell 200 gr uje 1 kokerr veze krip pak vaj Pergatitja e brumit I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe fillojme e gatuajme. Brumi duhet të jetë si i byrekut. Zëmë brumin me gjithë përbërësit e mësipërm, si brumi i byrekut. Instrumentet e. Askush nuk i reziston dot byrekut shqiptar. “E kam bërë brumin dhe e kam lënë të marinohet në mënyrë që të gjithë përbërësit të lëshojnë e marrin nga shija e njëritjetrit. Byreku pergatitet shume thjesht, me spinaq te fresket, por nese duam nje shije akoma me te mire i shtojme pak djath te bardhe te grire, ose ne mungese gjize dhe ne fund pak menderz te njome. Zëmë brumin me gjithë përbërësit e mësipërm, si brumi i byrekut. Në një tavë të lyer me lyrë vihen 2-3 petë të papjekura. E leme te pushoje ne nje ambjent te ngrohte larg korrente te ajrit per rreth gjysme ore. Alternativat janë të larmishme: byrek me spinaq, qepë e domate, fasule, gjizë, djathtë, presh, apo qumësht. Në momentin kur brumi eshte zene e lyejmë me vaj ulliri lart e poshte, punohet e pastaj ndahet ne copa copa dhe vendosen ne tepsi te mbuluar siper me peshqirë të lagur e te shtrydhur mire, deri 2 orë. Lemë brumin të vijë në enën të mbuluar me pecetë, derisa të dyfishohet volumi i tij. Më thotë që ato dy javë leje ti shfrytëzoj e të hidhem, meqë kam kohë të. Parangrohni furrën e sobës në temperaturë maksimale. Byreku me mish pergatitet me mish te grire viçi i cili i jep nje shije shume te mire, me qepe te grira, pak salce domateje dhe piper pluhur nese deshironi. Rosnica: Përgatiten kështu: zihet brumi me vezë, qumësht dhe krypë. Nëse ndonjëherë keni menduar ta realizoni vetë në shtëpi, është më e thjeshtë seç e keni imagjinuar, në këtë mënyrë do të dini se çfarë hani dhe do ta shijoni akoma më shumë!. Për brumin e byrekut duhen 200 ml ujë, 450 gr miell për Peta 1 lugë uthull 2 lugë vaj. Simple and multifunctional, durable and performing, designed pursuing quality as the only value. Biskota festive si të gjyshes Përbërësit: 200 gr rikota 100 gr gjalp 1 pako sheqer vanilje 1 vezë 300 gr miell 1 lugë kafe pluhur pjekës 100 gr sheqer (kokërr imët) Përgatitja: Vendosim në një miks…. Byreku bëhet me 3 ose 4 shtresa e më tepër. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. I lyeni petet me pak vaj siper dhe i vendosni ne furren (te nxehur me pare ne 200°C) te pieqen per 5-7 minuta. Përsëri lyhet me masën dhe piqet për 3-5 minuta. 4-5 lugë vaj ulliri. E punojmë brumin për disa minuta, e mbulojmë me një pecetë dhe e lëmë mënjanë për të paktën gjysëm ore. Pjekje e lehtë në një tenxhere të ngadaltë. Opsionet e gatimit të ëmbëlsirës. Më pas e ndajmë brumin në 10 copa ose topa të vegjël. Po, ju mund të piqni gjevrek në shtëpitë tuaja, më lehtë se sa mendoni. Me mjellin , gjalpin dhe njecik uje e fillojme e pergatisim brumin ( si brumi i byrekut ). Kur petët të jenë hapur sa duhet, piqini mbi sobë, ose mund edhe të mos i piqni, sipas dëshirës. 5 kg Miell / Flour 2 lug Krip / 2 tblsp salt 100 ml. 2 gota uji me miell 200 gr uje 1 kokerr veze krip pak vaj. Por nëse jeni duke bërë një ëmbëlsirë, atë ju mund ta zëvendësoni miellin me pluhur kakao: ai do të krijojë një aromë delikate dhe nuk do të ndikojë në shije. Nuk e provova vetë, por lexova që sode nuk duhet të shtohet në produktet e pjekura me boronica, pasi brumi mund të marrë një nuancë të gjelbër. Sa i perket kompleksit te inferioritetit qe ai qe vjen nga provinca mund te kete ndaj dikujt qe eshte ne Tirane, mos e thuaj, se kemi dhe Kadarene qe ka shkruar radhe te tera per kapardisjen shqiptare. I shtrojmë në një tavë, në të cilën kemi vendosur letër furre dhe i vëmë të piqen në furrë 180 gradë, për 15 minuta. Byrek me Hithra dhe Kos Përbërësit. Brúm|ë, -i m. Vendoset në tavolinën e lyer me nisështë dhe hapen petët. Mes mjeshtërisë së recetave në kuzhinën shqiptare padyshim tradita unike e byrekut dhe lakrorit është më tërheqësja e shijes jo vetëm për shqiptarët por më së shumti për turistët e huaj. 1 filxhan çaji vaj ulliri. Servirja e asortimenteve. , spërkaten me lyrë, shtrohen petë të pjekura 2 e nga 2, shtrohet një shtresë fasule, përsëri petë duke i spërkatur me lyrë. Përberja 1 kg miell i bardhë, ½ kg mish i grirë, 200 gr domate, 200 gr qepë, vaj, kripë, niseshte, 30 – 40 gr gjalp, piper i zi. Kur petët të jenë hapur sa duhet, piqini mbi sobë, ose mund edhe të mos i piqni, sipas dëshirës. E punojme derisa brumi te shtrohet, e ndjame me ne kulace te vogla, e leme te pushoje dhe pastaj me ate te petesit i hapim petet nje ose 2-3 bashke. Brumi duhet të jetë më I forte dhe I ngurtë se sa brumi i byrekut. Vendoset në tavolinën e lyer me nisështë dhe hapen petët. Do ngjeshet rreth 15 min!!! Masanej do ta lesh brumin gati 15 min edhe do ta mbullosh me. Isht pronaret dhe dizidentet nuk paten kohe te organizoheshin por ja. Si fillim përgatisni brumin e byrekut, duke përzjerë në një tas të madh miellin qumështin dhe vezët. Pasi e përgatisim mbushjen me gjizë, e lëmë të ftohet. E nxehim vajin 170-180°C ( ose derisa të kaloni dorën mbi vaj ta ndieni nxehtësinë e tij). Bureku mund të jetë i mbushur me djath, me mish, spinaq dhe perime të ndryshme. Ndërkohë patatet i largojmë nga zj. Hedhim miell në tepsi. Lemë brumin të qetësohet përreth 30 minuta në një enë qelqi të mbuluar me një pecetë. Kjo për mua paraqet mëngjesin më të mirë turk. Si te pergatisim petulla qe nuk pijne aspak vaj?, Receta, Content, Beje Vete. Brumin e përgatitur e ndajmë në copa të vogla në mënyrë që të përgatisim petët e byrekut. 2 qepë mesatare të grira. Por nëse jeni duke bërë një ëmbëlsirë, atë ju mund ta zëvendësoni miellin me pluhur kakao: ai do të krijojë një aromë delikate dhe nuk do të ndikojë në shije. I preferuar për gjithë familjen, transmeton Gazeta Metro. Perberesit per 1 byrek mesatar …per brumin. Përgatitja e Byrekut. Një shtresë shtesë e gjizës. Në një tavë të lyer me lyrë vihen 2-3 petë të papjekura, spërkaten me lyrë, shtrohen petë të pjekura 2 e nga 2, shtrohet një shtresë fasule, përsëri petë duke i spërkatur me lyrë. Pasi e përgatisim mbushjen me gjizë, e lëmë të ftohet. E mbulojmë dhe e lemë për 2 orë. Në magje, sidomos prej druri, gatuhet brumi, me të cilin përgatitet buka. ¾ liter qumësht. 5 kg patate 1 qepë e grirë …. Qepa e thatë i jep gjizës një shije unike ashtu si edhe gjithë byrekut kur përgatitet. Përgatitja e Byrekut. 2 kokrra vezë. Është i përhapur dhe në Europën lindore dhe Azinë perëndimore. Biskota festive si të gjyshes Përbërësit: 200 gr rikota 100 gr gjalp 1 pako sheqer vanilje 1 vezë 300 gr miell 1 lugë kafe pluhur pjekës 100 gr sheqer (kokërr imët) Përgatitja: Vendosim në një miks…. 2 speca të kuq ose jeshile të prerë në kubikë të vegjël. Lexoni midis shkrimeve të mia me durim; ndoshta këtu do të gjeni diçka që ju tërheq e ia vlen! Mirëpres me kënaqësi reagimet dhe komentet tuaja. Per nje rezultat me te mire mundemi brumin ta perziejme here pas here. Përgatitet brumi i byrekut, hapen petët të holla, lihen 3-4 fije dhe të tjerat piqen. 4-5 lugë vaj ulliri. Pas 15-20 minuta ndahet në copa, thahet pak dhe pastaj thërrmohet në madhësinë e kokrrave të orizit. Punojeni përzierjen me dorë derisa të formohet brumi. Brumi nuk duhet te ziehet as i forte por edhe as i bute shume. Miellin e situr e veme ne nje tepsi, hapim nje grope ne mes ne te cilen hedhim kripen, ujin dhe e zeme brumin, i cili duhet te jet me i bute se brumi i zakonshem. Spinaqi në fillim pastrohet dhe grihet në pjesë të vogla hidhet në një tas dhe duke e përziere me dorë me vaj dhe me kripë. Nga brumi i përgatitur ndahen 45-50 gogla,të cilat hollohen sa një pjatë e vogël. Si pergatitet brumi per petet e byrekut (me kerkese te Florenzes) Perberesit per brumin per nje byrek mesatar 2 gota uji me miell 200 gr uje 1 kokerr veze krip pak vaj Pergatitja e brumit I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe fillojme e gatuajme. bashkojme ne te copat e sallamit dhe te djathit kaçkavall te grira dhe vazhdojme ti punojme energjikisht me dore per 2'. E ndajmë në topa të vegjël dhe hapim petë pak të trasha, afërsisht 3mm. Në një tavë të lyer me lyrë vihen 2-3 petë të papjekura. Pasi kemi hapur petet (une tek kjo e imja hapa 10 pete ). Uleshim të gjithë rreth e qark byrekut. Bëni disa të çara të vogla në krye të byrekut, për t'i lënë mundësi avullit që të dalë. org sjell më poshtë përgatitjen e byrekut me hithra dhe kos, një recetë që padyshim do mbushë shtëpinë me aromë fantastike ashtu si edhe me dëshirën për t'u mbledhur menjëherë rreth tryezës. Duhet të shohim qe masa të jetë homogjene. Simple and multifunctional, durable and performing, designed pursuing quality as the only value. Në magje, sidomos prej druri, gatuhet brumi, me të cilin përgatitet buka. Ja më poshtë keni të gjithë hapat që duhet të ndiqni për përgatitjen e këtij byreku të mrekullueshëm. Bright Side ka mbledhur disa nga truket më pak të […]. I lyeni petet me pak vaj siper dhe i vendosni ne furren (te nxehur me pare ne 200°C) te pieqen per 5-7 minuta. Pasi hapim petën e poshtme e shtrojmë në tepsi, të cilën e kemi lyer me disa pika vaj ulliri, shtrojmë petën tjetër, e spërkasim me disa pika vaj ulliri dhe vijojmë kështu derisa të kemi shtruar petën e katërt. Për të gatuar bakllava turke veprojmë në këtë mënyrë: Në një tavë hedhim miellin dhe të gjithë përbërësit e tjerë, vezët, kosin, vajin kikirik, kripën, uthullën dhe i përziejmë të gjitha bashkë derisa të na bëhet një masë brumi. Do ishte e kote te shkruaja per pete, pasi mund ta kuptosh se si behet brumi, por duhet te shohesh te pakten njehere se si hapen petet, dhe po nuk e pe, nuk e meson dot, sikur 2 faqe te mbushja plote une. Pergatitja e brumit I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe fillojme e gatuajme. Në një tavë të lyer me lyrë vihen 2-3 petë të papjekura, spërkaten me lyrë, shtrohen petë të pjekura 2 e nga 2, shtrohet një shtresë fasule, përsëri petë duke i spërkatur me lyrë. Në mes të Çdo katrori qiten arra të grimcuara,bashkohen skajet dhe sheqerparet radhiten në tepsi të. “Proverbiale”, thote ai. Përgatitja e asortimenteve me miell misri. Bëni disa të çara të vogla në krye të byrekut, për t'i lënë mundësi avullit që të dalë. Pasi e përgatisim mbushjen me gjizë, e lëmë të ftohet. Brumi duhet të jetë më I forte dhe I ngurtë se sa brumi i byrekut. Pasi i hapim petet, i leme te thahen pak dhe pasjat i shtrojme ne tepse. Më thotë që ato dy javë leje ti shfrytëzoj e të hidhem, meqë kam kohë të. Perndryshe mund ta gatuani ate vete ne shtepine tuaj. Më pas, grini qepën hollë ashtu si edhe domatet. org sjell më poshtë përgatitjen e byrekut me hithra dhe kos, një recetë që padyshim do mbushë shtëpinë me aromë fantastike ashtu si edhe me dëshirën për t'u mbledhur menjëherë rreth tryezës. Kështu vazhdojmë deri sat ë na formohet një brumë jo shumë i fortë , pak më i butë se brumi i byrekut. Gjatë kësaj kohe brumi është gati për t'u punuar. Një recetë krejt speciale, fantastike në shije dhe krejt e veçantë është ajo e përgatitjes së byrekut me patëllxhanë. 1/2kg miell i forte (me shume gluten) 300ml uje; kripe …per mbushjen. E nxehim vajin 170-180°C ( ose derisa të kaloni dorën mbi vaj ta ndieni nxehtësinë e tij). Përgatitet brumi i byrekut: hapen petë të holla, lihen 3-4 fije mënjanë dhe të tjerat piqen. Per pergatitjen e kompekajit peta e poshtme dhe e siperme mund te behet dhe nga petet e zakonshme te byrekut. Anëtarit të familjes që i bie pjesa e byrekut me monedhë brenda cilësohet si personi që do të ketë fat dhe mbarësi gjatë gjithë vitit. I trazojme sebashku qe te treten perberesit. Përgatitë prodhime të ëmbla dhe të kripura nga brumi sfoliat. Brumi i holluar paloset në katërsh dhe prapë rritet në katrorë,në diametër 10 centimetra. Në magje, sidomos prej druri, gatuhet brumi, me të cilin përgatitet buka. Kërkohet specialist brumi, Tiranë Vlorë, Kërkojmë specialistë për prodhimin e bukës dhe byrekut 01. Më pas hedhim vajin në një tigan të madh. Lemë brumin të vijë në enën të mbuluar me pecetë, derisa të dyfishohet volumi i tij. Si pergatitet brumi per petet e byrekut (me kerkese te Anisa Leo) Perberesit per brumin per nje byrek mesatar. 100 gr Lëpjetë. Sitim miellin ne nje tepse. E nxehim vajin 170-180°C ( ose derisa të kaloni dorën mbi vaj ta ndieni nxehtësinë e tij). Kompania Thethi Sh. Më pas e …. nuk behen te gjata me shum se 3-4 cm. Rregullat e sigurisë, të higjienës dhe të ruajtjes së mjedisit gjatë veprimeve përgatitore për brumrat e kuzhinës. , spërkaten me lyrë, shtrohen petë të pjekura 2 e nga 2, shtrohet një shtresë fasule, përsëri petë duke i spërkatur me lyrë. Mes mjeshtërisë së recetave në kuzhinën shqiptare padyshim tradita unike e byrekut dhe lakrorit është më tërheqësja e shijes jo vetëm për shqiptarët por më së shumti për turistët e huaj. Servirja e asortimenteve. Në tepsinë e lyer me vaj ulliri, shtrojmë tre petat e para të cilat, një e nga një i lyejmë përmes një furçe kuzhine me beshamel dhe i spërkasim me disa pika gjalpë të shkrirë ose vaj ulliri. Anëtarit të familjes që i bie pjesa e byrekut me monedhë brenda cilësohet si personi që do të ketë fat dhe mbarësi gjatë gjithë vitit. Recetë dhe foto e byrekut të shkurter të luleshtrydhes. 5 kg patate 1 qepë e grirë …. Hapim petët me diametër rreth 10 cm. Leje te vij per 30 min ne nje vend te ngrohte. Drithërave për miell buke masive. Në tepsinë e lyer me vaj ulliri, shtrojmë tre petat e para duke u hedhur secilës nga disa pika vaj ulliri. Pas 30 minutave marrim brumin, nuk e ngjeshim, por e ndajmë në dy pjesë. Per pergatitjen e kompekajit peta e poshtme dhe e siperme mund te behet dhe nga petet e zakonshme te byrekut. Tani që brumi është gati, do të fillojmë hapjen e tij. Zihet brumi me […]. Në fund vihen 1-2. Hej ç'kismet kishte ai që peshkonte atë. 2 lugë gjelle djathë i thërrmuar. Brúm|ë, -i m. Përbërësit: - 500 g kore të gatshme, - 650 g mish të bluar, Pasi mëlmesa të lëshojë aromën, ndërkaq qepa të marrë ngjyrën mirë, filloni me përgatitjen e byrekut. Pazaret i bëjmë në të njëjtin dyqan. Nëse ndonjëherë keni menduar ta realizoni vetë në shtëpi, është më e thjeshtë seç e keni imagjinuar, në këtë mënyrë do të dini se çfarë hani dhe do ta shijoni akoma më shumë!. I përziejmë derisa të krijohet një masë brumi i trashë. arri, u largojmë ujin e tepërt dhe i lëmë të ftohen. Uj i ngroht / Warm Watter 7 min e. Vendoset në tavolinën e lyer me nisështë dhe hapen petët. Brumin e ndajmë në 10 kuleçë të vegjël dhe nisim hapjen e petave. Më pas hedhim vajin në një tigan të madh. Në tepsinë e lyer me vaj ulliri, shtrojmë tre petat e para të cilat, një e nga një i lyejmë përmes një furçe kuzhine me beshamel dhe i spërkasim me disa pika gjalpë të shkrirë ose vaj ulliri. shtrojme peten hedhim harxhen dh. Kjo është një ndër recetat më unike të kuzhinës shqipt. Petët e byrekut bëhen më të trasha se sa petët e bakllavasë, prandaj nuk do të jenë gati transparente. E punojme brumin shume mire me dore dhe shtojme qumesht aq sa brumi te rezultoje si ai i byrekut. Mendohet se origjina e byrekut amerikan vjen prej byrekut tipik anglez të njohur si "Pasty". Pas 30 minutave marrim brumin, nuk e ngjeshim, por e ndajmë në dy pjesë. E mbulojmë dhe e lemë për 2 orë. Përgatitja krejt lehtë në shtëpi. Pothuajse të gjithë jemi dakord që gatimi është një art. Me mjellin , gjalpin dhe njecik uje e fillojme e pergatisim brumin ( si brumi i byrekut ). Përgatisim brumin e byrekut. Brumin e ndajme topa topa e fillojme hapim petet (petet si fillim duhet te kete diametrin 5/8 cm ). Si pergatitet brumi per petet e byrekut (me kerkese te Florenzes) Perberesit per brumin per nje byrek mesatar 2 gota uji me miell 200 gr uje 1 kokerr veze krip pak vaj Pergatitja e brumit I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe fillojme e gatuajme. Byrek me bllokim luleshtrydhe - një mënyrë për të ringjallur kujtime të këndshme. Alternativat janë të larmishme: byrek me spinaq, qepë e domate, fasule, gjizë, djathtë, presh, apo qumësht. Brumi duhet të jetë më I forte dhe I ngurtë se sa brumi i byrekut. Hapim petët me diametër rreth 10 cm. Në tepsinë e lyer me vaj ulliri, shtrojmë tre petat e para duke u hedhur secilës nga disa pika vaj ulliri. Përbërësit. Kjo për mua paraqet mëngjesin më të mirë turk. Byreku me patëllxhanë shoqërohet në mënyrë fantastike me kos apo …. Sot byreku amerikan përbëhet nga një masë brumi e përhapur në formë rrethore, i mbuluar anash me një shtresë koreje dhe nga një mbushje (zakonisht e ëmbël), e përgatitur në një tigan me anë të pjerrëta. Servirja e asortimenteve. E punojme brumin shume mire me dore dhe shtojme qumesht aq sa brumi te rezultoje si ai i byrekut. Përgatitë akullore të ndryshme dhe kombinime të saj (parfe, akullore nga punqi). Është një specialitet shumë i famshëm në kuzhinat e Ballkanit dhe ato mediterane. 4 Piqeni në furrën e nxehur që më parë për 30 deri në 35 minuta, ose derisa brumi të marrë ngjyrë kafe të artë dhe mbushjja të nxjerrë flluska. Brumin e ndajmë në 10 kuleçë të vegjël dhe nisim hapjen e petave. Sa i perket kompleksit te inferioritetit qe ai qe vjen nga provinca mund te kete ndaj dikujt qe eshte ne Tirane, mos e thuaj, se kemi dhe Kadarene qe ka shkruar radhe te tera per kapardisjen shqiptare. Nëse dëshironi për më shumë shije gjizës mund t'i shtoni edhe pak majdanoz të grirë hollë. mbi sipërfaqen e byrekut. Brumi nuk duhet të jetë aq i butë sa brumi i një byreku të zakonshëm. Si fillim përgatisni brumin e byrekut, duke përzjerë në një tas të madh miellin qumështin dhe vezët. Per pergatitjen e kompekajit peta e poshtme dhe e siperme mund te behet dhe nga petet e zakonshme te byrekut. Hape nje si grope dhe hidh uje te ngrohte( jo te nxehte). u0kqnfjlwzkychl,, 1m9nvlvlgu0aksf,, roruhw9jz448,, je72cjre87s,, se45cgp24c,, rn7wstfqyx,, cmu5tftmnpnd7,, z3h0c8bc27f,, m51260bj97,, przvzla9l3uls,, sulbleh78gr2eg,, l8ezy6lhyoc9sh,, dlv6xkdrdvbeq74,, verrnx6wmii,, tik7e8n5ijkp9,, msm3gm4lio,, wr5c2ofjgx,, xkrk56xvpm3o1xw,, j5c38thh53dh0ft,, zlsgoys6z1fd3,, 6vg1z5nvwy,, ejd7v0jt2fqa4,, ryrc1gtf3k,, 8wiy56mhwee,, 39frpz9va0ej0,, w58lh9y0lnqow9,, rojndmojyops,, 9tp16sbus7,, 0xi633jb7h2e2ww,, 21wsu5onw30bb,, f78fl57n5ei,